16 grudnia 2017 r. członkowie koła naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” wraz z  Zakładem Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich zorganizowali Mikołajki dla dzieci osób osadzonych na karę pozbawienia wolności.

Przygotowane przez studentów paczki ze słodyczami trafiły w ręce dzieci z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenie miało miejsce na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich, gdzie z Mikołajem spotkała się liczna grupa dzieci. Celem organizacji Mikołajek było przede wszystkim uszczęśliwienie dzieci w tym pięknym czasie jakim są Święta. Całość uzupełniły gry i zabawy zorganizowane przez studentki oraz śpiewanie kolęd przez całe rodziny.

Mikołajkowe spotkanie sprawiło dużo radości dzieciom, jak i wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. Pociechy wychodziły z uśmiechami na twarzy ponieważ miały nie tylko spotkać się z ojcami, ale również z św. Mikołajem, od którego otrzymali prezenty. Do Strzelec Opolskich koło wybrało się w składzie : Ola Kaczmarska, Paulina Kubisiak, Judyta Lorek, Magdalena Skaza, Dominika Starosolska i Wiktoria Wiśniowska.

Tekst: Wiktoria Wiśniowska