Dnia 02.06.2018 roku studentki koła naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” ponownie pomagały przy organizacji Dnia Dziecka, który miał miejsce w  Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich.

To nie pierwsze tego typu wydarzenie na terenie jednostki penitencjarnej, w którym studentki biorą udział, jednak za każdym razem dostarcza on nowych wrażeń i doświadczeń. Odwiedziny te zostały zorganizowane dla rodzin osób osadzonych w tutejszej jednostce. Spotkanie rozpoczęło się od słodkiego poczęstunku dla dzieci i zaproszeniem do wspólnej zabawy. Tego dnia zabawom nie było końca… Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w licznych atrakcjach przygotowanych przez studentki. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również tatusiowie, co spowodowało dodatkowe emocje i uśmiechy na twarzach dzieci. Podczas tego spotkania było wiele wzruszeń i powodów do rodzinnych refleksji.

Dzień taki jak ten zorganizowany w zakładzie karnym jest jedną z nielicznych okazji do tego aby całe rodziny chociaż przez chwilę mogły pobyć razem. Jest to bardzo ważne zarówno dla dzieci, jaki i ojców, którzy być może dzięki takim chwilą będą dążyć do poprawy swojego zachowania i jak najszybszego opuszczenia zakładu karnego.

Tekst: Magdalena Skaza III PRzPS